Acer

Acer

Acer został założony w 1976 roku na Tajwanie. Firma oferuje sprzęt oraz oprogramowanie i usługi z sektora IT. Korporacja zajmuje się także projektowaniem, marketingiem, badaniami, sprzedażą i obsługą posprzedażową sprzętu komputerowego oraz urządzeń mobilnych.

Oferta firmy skierowana jest nie tylko do użytkowników indywidualnych i przedsiębiorstw, ale także do sektora edukacji. Acer jest piątym na świecie co do wielkości producentem komputerów osobistych za takimi firmami jak Lenovo, HP, Dell i Apple.

Acer jest do tajwańska korporacja nie tylko produkująca, ale również dostarczająca sprzęt komputerowy oraz elektroniczny. Główna siedziba firmy znajduje się w Xizhi w Nowym Tajpej na Tajwanie. Produktami marki Acer są przede wszystkim laptopy, tablety, monitory, desktopy, projektory, smartfony, komputery All in One, akcesoria i oprogramowanie. Na początku XXI wieku firma wprowadziła nowy model biznesowy. Zmieniony został charakter działalności z wytwórcy na projektanta, marketera i dystrybutora produktów.

Warto wiedzieć, że Acer zaczął swoją działalność jako Multitech, firma została założona przez Stana Shih, a także jego żonę Carolyn Yeh i grupę inwestorów. Kapitał początkowy przedsięwzięcia wynosił 25 000 dolarów, natomiast biuro ustanowiono w Xinzhu na Tajwanie. Firma na początku zatrudniała tylko 11 osób. Acer był dostawcą części elektronicznych, ale szybko rozwinął się w kierunku producenta komputerów osobistych.

Acer oprócz swojej podstawowej działalności jest również właścicielem największej sieci detalicznej franczyzy komputerów w Taipei na Tajwanie. Cztery lata temu w regionie EMEA korporacja była drugim na świecie dostawcą projektorów multimedialnych. Trzy lata temu firma zajmowała trzecie miejsce na świecie w kategorii dostawców projektorów multimedialnych. Firma Acer wygrała 60% przetargów dotyczących obsługi sal multimedialnych w polskich szkołach.

Firma była także jednym ze sponsorów Ferrari. W sezonie 2001 zespół Prost używał w swoich bolidach silnika Ferrari V10 pod szyldem Acera.