Apple

Apple

Apple to przedsiębiorstwo, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Na całym szerokim świecie kojarzy się ona z jednym ze swoich założycieli – Steve’em Jobsem oraz charakterystycznym logiem w kształcie nadgryzionego jabłka. Jest to jedna z największych korporacji zajmujących się produkcją komputerów oraz sprzętu elektronicznego.

Swoją działalność Apple Inc. zaczynał od wprowadzenia na rynek Apple I – pierwszego komputera osobistego, który był sprzedawany jako w pełni złożony. Obecnie spółka oferuje szereg zaawansowanych urządzeń, takich jak iPod, iPhone, iPad, Apple Watch czy też komputery Mac. Istotnym filarem działalności przedsiębiorstw jest też promowanie unikalnego oprogramowania, obejmującego między innymi przeglądarkę multimedialną iTunes, oprogramowania iLife, pakiet biurowy iWork oraz system operacyjny MacOs.

Dzięki zrewolucjonizowaniu rynku oraz specyficznemu styl kampanii reklamowych Apple stał się wyznacznikiem wysokiemu standardu w swoim segmencie działalności rynkowej, cieszący się bezwzględną lojalnością własnej grupy konsumenckiej.

Jednym z przełomowych dla firmy momentów nastąpił 9 stycznia 2007 roku. To właśnie w tym dniu Steve Jobs publicznie sprezentował pierwszego iPhone’a i ogłosił nastanie ery urządzeń nowego typu – smartfonów. Głównymi zaletami propozycji Apple, odróżniające ich dzieło od posiadających dotykowy ekran modeli konkurencji była intuicyjność i prostota obsługi oraz nowatorski wygląd połączony z charakterystyczną estetyką. W podobny sposób przedsiębiorstwo Jobsa wprowadziło na rynek iPad, który sam w sobie nie był nowatorskim urządzeniem, ale wersja to dopiero sprzedawana przez Apple doprowadziła do wzrostu zainteresowania konsumentów sprzętem tego typu.

Doskonale to oddaje istotę przyjętej przez Steve’a Jobsa strategii, polegającym na tworzeniu nowych, bardziej przyjaznych użytkownikowi wersji istniejących już urządzeń. Dzięki niej Apple jest dziś bezsprzecznie jednym z kluczowych graczy na rynku elektroniki osobistej i komputerów użytkowych.