Asus

Asus

Asus to tajwańska firma zajmująca się produkcją głownie smartfonów, tabletów, laptopów, oraz komputerów stacjonarnych. Jest czołowym producentem płyt głównych oraz kart graficznych pod względem jakości. Główna siedziba marki Asus znajduje się w Tajpeju, dość dużym mieście w Republice Chińskiej. Założycielami firmy są T.H. Thung, Ted Hsu, Wayne Hsieh oraz M.T. Liao, którzy wcześniej byli informatykami w Acer. Pełna nazwa firmy to ASUSTeK Computer Inc., jednak najczęściej używa się skrótu Asus, który tworzą cztery ostatnie litery słowa Pegasus. Skrzydlaty koń z mitologii greckiej reprezentujący inspirację nauką i sztuką jest idealnym patronem tak światłej marki. Asus to firma polecana przez wielu klientów na całym świecie. Jej produkty wykorzystują takie m.in. Apple Inc., Sony czy Hewlett-Packard.

Asus to firma przyjazna środowisku, stara się ograniczać użycie do produkcji swoich urządzeń np. ołowiu i halogenu. Zabrania się stosowania sześciu substancji niebezpiecznych, lecz firma Asus we własnym zakresie dodaje do tej listy jeszcze 31 substancji. Robi to dlatego, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom oraz klientom, a także ochronić ziemię. W 2011 roku dostała nagrodę Energy Star za produkty doskonałej jakości oraz produkty oszczędne elektronicznie. Firma ta opracowała również technologie Power4Gear – oprogramowanie do zarządzania dostarczanym przez siebie zasilaniem.

Można mieć pewność, że produkty Asus są najwyższej jakości. Marka testuje swoje wyroby w sposób autorski, między innymi podrzucając je dużą ilość razy na specjalnej maszynie, zrzucając produkt na drewnianą podkładkę z wysokości 50 cm lub obracając klapę laptopów o 360 stopni (jeżeli laptop daje taką możliwość). Asus słynie z produkcji uznawanych na całym świcie laptopów oraz komputerów gamingowych (do gier). Ich specyfikacje sprzętowe są na tyle dobre, że utrzymają nawet najnowsze gry, dlatego komputery marki Asus wykorzystywane są także w branży e-sportowej (rywalizacja między drużynami w grze komputerowej). Asus to marka śmiało wkraczająca w przyszłość.