Ciemna podłoga w sypialni – jak dobrać meble?

Ciemna podłoga w sypialni – jak dobrać meble?

Ciemna podłoga w salonie to bardzo praktyczne rozwiązanie, które dobrze prezentuje się przez długie lata. Ciemna podłoga to doskonały pomysł, jeśli chcemy uzyskać efekt eleganckiego, stylowego wnętrza. Najlepiej prezentuje się ciemna, dębowa podłoga, lakierowana na wysoki połysk. Kto nie marzy o takim parkiecie w swoim domu. Jeśli Ty już masz taką, albo podobną podłogę, albo szukasz inspiracji na lata, chętnie powiemy ci jak umeblować sypialnię z ciemną podłogą.

Wiele inspiracji znajdziesz również tutaj: https://www.meble.pl/poradnik/sypialnia/, jednak my skupimy się, jak umeblować sypialnię kontrastowo, co zrobić, aby było monochromatycznie i z klasą oraz jak dobrze operować dodatkami w takim wnętrzu.

Kontrast – jasne meble

Kontrastowa sypialnia to pomysł na modne, bardzo oryginalne wnętrze. Ciemna podłoga może doskonale komponować się z białymi meblami na wysoki połysk. Warto jednak w takim układzie ograniczyć ich ilość do minimum. W tym przypadku mniej z pewnością znaczy więcej. W takiej sypialni kluczową rolę odegra duże łóżko w jej centrum. Do tego dwie szafki nocne oraz duża szafa. Warto postawić na proste, lakierowane meble. Są one nie tylko ponadczasowe, ale również niezwykle uniwersalne i eleganckie.

Monochromatycznie – taki sam odcień

Również całkiem nieźle może prezentować się monochromatyczna sypialnia z ciemną podłogą, jednak tutaj należy uważać – tylko duża przestrzeń pozwala na takie eksperymenty. Doskonale prezentują się w takim układzie szare panele oraz meble lakierowane na szaro. To niezwykle modne i zaskakujące rozwiązanie w ostatnim czasie. Wielu znawców oraz designerów uważa, że monochromatyczne wnętrza szybko staną się światowym trendem.

Dodatki odgrywają dużą rolę

Ciemna podłoga jest dość wymagająca i należy do niej podejść z należytą uwagą. Tutaj warto przede wszystkim postawić na zieleń, a co za tym idzie – designerskie donice. Ich wybór uzależniony jest od tego, czy masz zamiar stworzyć monochromatyczną, czy jednak kontrastową przestrzeń.