Dom, twoja jaskinia cudów

Dom, twoja jaskinia cudów

Każdy potrzebuje chwili relaksu po ciężkim dniu w pracy, wymagających wykładach czy intensywnym treningu na siłowni. Dom jest utożsamiany z oazą bezpieczeństwa, ciepłem rodzinnym oraz kochającą rodziną. Niestety w każdym budynku od czasu do czasu pojawiają się usterki mniejsze czy większe, z niektórymi jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, do niektórych potrzeba wezwać specjalistę. Wszyscy kochają spokój, jaki niesie nam nasze otoczenie w domu, dlatego warto zaprojektować tę przestrzeń w taki sposób, by była najbardziej dostosowanym wnętrzem do naszych rodzin.

Smart Home

W ostatnich latach dom inteligentny zyskał na wartości przez swoją funkcjonalność, ekonomiczność oraz łatwość w zarządzaniu, które odbywa się najczęściej z poziomu telefonu. Nasze telefony obsługują sterowanie oświetleniem w domu, sterowanie bramą, oknami oraz wielu innym rzeczami. Jest to wygodna forma zarządzania budynkiem, możemy wyłączyć lub włączyć ogrzewanie za pomocą aplikacji będąc w kinie, pracy czy na komunikacji publicznej. Idealny poranek to dla wielu taki z kubkiem świeżej kawy, czasem z rodziną przy śniadaniu lub czasie spędzonym we własnym ogrodzie w letni, ciepły poranek. Czy nie byłoby cudownie, gdyby kawa robiła się sama na kilka minut przed zejściem do kuchni, gdyby rolety same zwijały się, by ukazać piękny wschód słońca? Dlatego, coraz więcej osób decyduje się na modernizację swoich domów i mieszkań, poprzez wprowadzenie rozwiązać by ułatwić sobie życie oraz móc mówić na tę przestrzeń “dom inteligentny“. Nawet przy spędzaniu czasu przed telewizorem rozkoszując się nowymi sezonami naszych ulubionych seriali, możemy dodać odpowiedni nastrój poprzez światło. Przez telefoniczne sterowanie oświetleniem w domu nie przerywamy oglądania i nie pominiemy najciekawszych wątków. Dom to bez wątpienia prywatność, spokój oraz miejsce, gdzie każdy chce się rozwijać jako człowiek.

Bezpieczeństwo

Smart home to również bezpieczeństwo dla użytkowników, zwłaszcza przy sprzętach, które można wyłączyć lub upewnić się, że to zrobiliśmy, będąc poza domem. Wielu z nas jest zabieganymi osobami i zdarzy się, że nie wyłączymy żelazka, gdy spieszymy się na biznesowe spotkanie z ważnym klientem, na szczęście nie spalimy domu, bo w łatwy dla każdego sposób, można wyłączyć większość sprzętów za pomocą aplikacji. Również system poinformuje nas, że na terenie mieszkania przebywa nieporządna osoba, która może okazać się złodziejem, w takim przypadku szybko zgłaszamy zaistniałą sytuację i unikamy stresu związanego z zeznaniami na policji i długich godzin na próbie odzyskania ukradzionego sprzętu.