HTC

HTC

HTC – czyli skrót od High Tech Computer Corporation – to tajwańska firma, produkująca przede wszystkim smartfony, tablety oraz palmtopy. Początkowo firma produkowała jednak tylko sprzęt jako poddostawca – na przykład dla Siemensa, SPV czy operatorów komórkowych – i dopiero po kilku latach zaczęła wytwarzać urządzenia mobilne pod swoją marką. Początkowo większość sprzętu mobilnego bazowało na systemie Windows Phone, chociaż z czasem zaczął dominować w nich system Android.

Obecnie najbardziej zaawansowane telefony, sprzedawane przez HTC, to rodzina One. Należą do niej takie produkty, jak na przykład:

– HTC U Ultra

– HTC U Play

– HTC 10 evo

– HTC 10 lifestyle

Kolejna gama produktów tajwańskiej firmy to rodzina Desire. Należą do niej takie smartfony, jak:

– HTC Desire 650

– HTC Desire lifestyle

– HTC Desire 630 dual sim

– HTC Desire 626G Dual Sim

Poza smartfonami, w obecnym portfolio produktów firmy sprzedawanych w Polsce znajduje się również zestaw do rzeczywistości wirtualnej HTC Vive. To jeden z najbardziej zaawansowanych, a jednocześnie najdroższych zestawów tego typu na rynku. W polskiej ofercie firmy znajduje się także zestaw HealthBox, opracowany wspólne z firmą odzieżową Under Armour. To kompletny, zaawansowany technologicznie zestaw do ćwiczeń fizycznych, mierzący oraz monitorujący wyniki, kondycję, a także samopoczucie. Firma prowadzi również sprzedaż akcesoriów do swoich produktów, są to między innymi słuchawki, adaptory oraz ładowarki.

Tajwańska firma jest uznawana za jednego z pionierów rynku smartfonów. Na przykład model HTC Dream był pierwszym na rynku telefonem, wyposażonym w system operacyjny Android. Firma jest też znana ze sponsorowania bardzo wielu wydarzeń sportowych – między innymi kolarstwa, piłki nożnej czy też krykieta. HTC wspiera również finansowo oraz technologicznie wiele imprez dla profesjonalnych graczy, oraz takie e-sportowe drużyny, jak na przykład Cloud9, Team SoloMid oraz Team Liquid. Mimo że HTC ma nieco mniejsze udziały w sprzedaży smartfonów niż kilka lat temu, to pozostaje jednym z najważniejszych ich producentów.