Huawei

Huawei

Huawei to chiński producent nowoczesnych telefonów komórkowych (smartfonów), który ostatnimi czasy zbiera coraz większe grono zwolenników na świecie, jak i w Polsce. Firma kusi niskimi, w porównaniu z konkurencją cenami za produkt bardzo dobrej jakości. Szczególny sukces w Polsce odniósł Huawei P8 Lite, który był swego czasu zdecydowanym liderem wśród telefonów komórkowych ze średniej półki cenowej. Za taką samą cenę, jak u konkurencji, użytkownik dostawał o wiele więcej – lepsze parametry, aparat oraz zgrabniejszy interfejs.

Flagowe urządzenia od Huaweia osiągają podobne wyniki jak najlepsze urządzenia od Samsunga czy Apple’a, a jednak są zdecydowanie tańsze. Telefony od tej firmy działają na systemie operacyjnym Android, ale z charakterystyczną, typową dla Huaweia nakładką Emui. Cechuje się ona minimalistycznymi rozwiązaniami – takimi jak brak menu, wszystkie zainstalowane aplikacje znajdują się na przewijanych pulpitach. Programy systemowe czy też odtwarzacz muzyki utrzymane są w charakterystycznym, autorskim dla Huaweia stylu, który zbiera coraz większe grono zwolenników. Huawei jest również właścicielem podległej mu marki Honor, również coraz popularniejszej na polskim i światowym rynku.

Najnowszym flagowym telefonem, znajdującym się w ofercie firmy jest Huawei P10. Wyposażony jest w 4GB pamięci RAM. Tak potężna moc obliczeniowa pozwala na obsługę nawet najbardziej wymagających gier i używanie skomplikowanych aplikacji. Warto dodać, że telefon wyposażony jest również w ośmiordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 4x 1.8 + 4x 2.4 oraz 64 GB pamięci wbudowanej. Parametrami dorównuje więc zupełnie Samsungowi Galaxy S8, niemal dwukrotnie droższemu. Warto dodać, że pamięć można jeszcze rozszerzyć do 256 GB dokładając dodatkową kartę SD. Aparat, podobnie jak w przypadku minionych modeli powstał we współpracy z firmą Leica. W przypadku Huaweia P10 przedni aparat ma 8 megapikseli, natomiast aż 20. Firma gwarantuje niespotykaną dotąd jakość zdjęć poprzez wychwycenie większej ilości światła i detali.