Lenovo

Lenovo

Lenovo to pochodząca z Chin firma, której w zasadzie nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to przedsiębiorstwo, które w największym stopniu kojarzy się ze spuścizną giganta i jednocześnie legendy technologicznej – IBM. Dzieje się tak z tego powodu, że Lenovo kupiło od IBM ich dział komputerowy, stając się jednocześnie jednym z liderów branży komputerowej. Istotnie tak jest do dzisiaj. Lenovo w Polsce najbardziej znany jest z produkcji komputerów różnych zapotrzebować. Jeżeli chodzi o laptopy, spotkać można modele tańsze oraz bardzo drogie, wszystkie łączące idealnie jakość do ceny. Lenovo charakteryzuje się jednak doskonałą precyzją i przywiązywaniem dużej wagi do podzespołów, dzięki czemu komputery tej właśnie marki znacznie lepiej radzą sobie z piętnem czasu, niż produkty konkurencji. Dodatkowo warto wspomnieć, iż firma potrafi zaskoczyć naprawdę dobrym sprzętem, który często nawet nie jest głośno komentowany.

Lenovo wypuściło parę głośny serii, np. popularna ostatnimi czasy Yoga. Są to komputery służące jednocześnie za tablet – Lenovo jest bowiem jednym z czołowych producentów komputerów 2w1. Łączą w nich siłę swoich flagowych laptopów jak i wygodę związaną z korzystaniem z tabletu. Zresztą na tabletach znają się równie dobrze, gdyż produkują ich bardzo dużo i bardzo dobrej jakości. Linia tabletów Lenovo jest również bardzo różnorodna. Możemy spotkać duże tablety, które docelowo mają zastąpić komputer, jak i bardzo małe, poręczne, raptem ledwo co większe do zwykłego telefonu komórkowego.

Lenovo oprócz laptopów i tabletów produkuje także mniej popularne, jednak ciągle bardzo dobre urządzenia – projektory oraz wyświetlacze. Korzystając z tej linii produktów można liczyć na zdecydowanie niską cenę, co niesie za sobą jednak bardzo dobrą jakość. Wiele osób korzystających z produktów marki Lenovo z początku nie wiedziało co tak naprawdę bierze. Szybko przekonały się, że zakup produktów chińskiej firmy okazał się dobrym wyborem, a komputery mogą równać się z legendą związaną z firmą. Jest to sprzęt na miarę swoich poprzedników z IBM.