LG

LG

LG Group to potężne, południowokoreańskie przedsiębiorstwo, które działa w szczególności w branży elektronicznej, ale również w chemicznie i telekomunikacyjnej. Należy do grupy tzw. czeboli, czyli koreańskich firm, które wyrosły na wielkie przedsiębiorstwa pod koniec ubiegłego wieku, a swój początek mają w małych biznesach lokalnych. Swoją pozycję LG Group oraz inne firmy z tej grupy osiągnęły dzięki efektownej współpracy z technologią japońską oraz zachodnią.

LG Group zostało założone w 1958 roku jako GoldStar, a pierwszym jej urządzeniem, które trafiło do sprzedaży było radio. Wkrótce przedsiębiorstwo wypuściło swój pierwszy telefon oraz lodówkę. Wraz z rozwojem firmy i szukaniem kolejnych szans na rozkręcenie biznesu, GoldStar połączyło się z Lucky Chemical Company tworząc Lucky GoldStar. Od tej nazwy pochodzi dzisiejszy słynny skrót “LG”. Wiele lat sukcesywnego rozwoju doprowadziło LG do prawdziwego biznesowego zwycięstwa. Jeżeli chodzi o branżę elektroniczną w Korei Południowej, LG przegrywa tylko i wyłącznie z Samsungiem. Prowadzi działalność gospodarczą na terenie stu czterdziestu krajów, zatrudniając około sto czterdzieści tysięcy pracowników.

Obecnie LG jest znane głównie jako producent nowoczesnego sprzętu elektronicznego, w tym jeden z głównych marek w świecie smartfonów. Flagowa linia “G” od dawna jest jednym z największych konkurentów dla Samsungowych “S” i telefonów od Apple’a. Najnowszy LG G6 wyposażony jest aż w cztery gigabajty pamięci RAM i dwa aparaty fotograficzne, każda o matrycy 13 megapikseli. Najnowszy Samsung może pochwalić się podobnymi parametrami, jednak jest zdecydowanie droższy. Jeżeli chodzi o klasę średniopółkową, LG ostatnio wypuścił udany model K10 (2017), który wyposażony jest w zupełnie dobre parametry w rozsądnej cenie.

LG jest też znanym na całym świecie producentem nowoczesnych telewizorów LCD – i tutaj głównym światowym konkurentem jest kolega z własnego podwórka – Samsung. LG produkuje również najwyższej klasy monitory, które będą idealne dla fanów gier komputerowych.