Poradnik seo dla początkujących. Co warto wiedzieć o pozycjonowaniu? Czy linki w stopce działają?

Poradnik seo dla początkujących. Co warto wiedzieć o pozycjonowaniu? Czy linki w stopce działają?

Konkurencja w internecie jest coraz większa. Niestety, ilość miejsc na pierwszej podstronie wyników wyszukiwania od lat się nie zmienia i wynosi zaledwie dziesięć pozycji. Właściciele stron internetowych wkładają wiele wysiłku w to, aby to właśnie ich witryna znalazła się na kluczowych pozycjach, co przyczyni się do wzrostu odwiedzin przez internautów.

Czy linki w stopce działają?

Jednym ze sposobów na podniesienie pozycji strony jest przyrost linków zewnętrznych. Niegdyś bardzo popularne były systemy wymiany linków. Umieszczano chociażby linki w stopce. W obecnych czasach staje się to coraz mniej bezpieczne, dlatego doświadczeni pozycjonerzy raczej unikają takich działań.

Poradnik seo dla początkujących

Chcąc stworzyć poradnik seo dla początkujących trzeba by zapisać wiele kartek. Pozycjonowanie to proces skomplikowany, którego nie da się streścić w zaledwie kilku słowach. Samo budowanie zaplecza może zająć wiele tygodni. Dużo lepszym rozwiązaniem niż eksperymenty z pozycjonowaniem na własną rękę będzie zlecenie działań pozycjonujących witrynę doświadczonym specjalistom.