Samsung

Samsung

Samsung to południowokoreańska grupa biznesowa, która zrzesza firmy produkcyjne oraz usługowe z wielu branż, przede wszystkim szeroko rozumianej high tech. W latach 90′ XX wieku wszedł na rynek ogólnoświatowy stając się jednym z głównych globalnych producentów i dystrybutorów rozmaitych elektronicznych podzespołów. Lata rozwoju przyniosły obecnie firmie miejsce dwudzieste w rankingu najbardziej wartościowych firm świata.

Samsung znany jest obecnie głównie jako producent wysokiej jakości nowoczesnych telefonów komórkowych (smartfonów). Znakomita, flagowa seria “Galaxy S” zyskała bardzo wiele fanów na całym świecie, w tym w Polsce i może z powodzeniem konkurować z Iphone’ami w dziedzinie telefonów luksusowych. Co roku kolejne modele głównej linii telefonów od Samsunga zachwycają kolejnymi nowinkami technologicznymi, dzięki ciągłym badaniom nad podzespołami, które prowadzi południowokoreańska firma. Skutecznie wprowadzane nowe patenty i rozwiązania powodują, że Samsung z roku na rok może pochwalić się kolejnymi świetnymi wynikami w sprzedaży telefonów. Smartfony od tego producenta korzystają z systemu operacyjnego Android. Seria “Galaxy S” przeznaczona jest raczej dla klientów z dużą liczbą środków na karcie kredytowej, ale Samsung wprowadza również na rynek wiele dobrej jakości modeli z średniej półki cenowej – seria “Galaxy A” czy też “Galaxy J”.

Samsung jest też znanym producentem i dystrybutorem supernowoczesnych telewizorów LCD. Innowacyjne technologie, zastosowane w tworzeniu owego sprzętu pozwalają na bardzo naturalne odwzorowanie barw i wysoką jakość obrazu. Telewizory te są bardzo intuicyjne, proste w obsłudze i komfortowe dla odbiorcy. Standardem jest już możliwość łączenia się z Internetem oraz dostęp do bogatej wirtualnej filmoteki, która oszczędza wysiłku podczas ściągania danego filmu na dysk twardy i przegrywania go na płytę CD, jak w starszych modelach.

Południowokoreańska firma jest również wiodących producentem sprzętem AGD: nowoczesne lodówki, pralki czy też odkurzacze.