Wygrałem w Lotto! I co dalej?

Wygrałem w Lotto! I co dalej?

Godzina 21. 40. Siadamy wygodnie w fotelu przed telewizorem z kuponem w ręce i czekamy na losowanie. Pierwsza liczba, druga, trzecia, czwarta, piąta i szósta. Udało się! Zgarniamy sporą kumulacje! Jesteśmy jednymi z najszczęśliwszych ludzi w Polsce. Dobrze, ale co teraz? Gdy uspokoją się emocje, a wyniki dużego lotka z dzisiaj przestaną nam wirować w głowie trzeba na spokojnie przemyśleć całą tą sytuację. Bo przecież jeśli w tak szybki sposób udało nam się wzbogacić, to wcale nie jest powiedziane, ze równie szybko nie stracimy całego majątku.

 

Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zrobić, to przespać się z tą myślą nie mówiąc nawet najbliższej osobie. W razie tak dużej wygranej należy pamiętać o trzech rzeczach – anonimowość, dyskrecja i rozsądek. Zanim udamy się odebrać wygraną, dobrze jest spisać sobie plan wydatków. Tą czynność również uczynić bez udziału osób trzecich.
Pamiętać musimy o zaległych zobowiązaniach i przeznaczyć na nie odpowiednią kwotę, później można myśleć o inwestycjach zaspokajających podstawowe potrzeby, jak remont mieszkania, kupno samochodu, czy fundusz stypendialny dla dziecka, a dopiero na samym końcu planować szaleństwa i fanaberie.