Zalety posiadania psa w niewielkim mieszkaniu

Zalety posiadania psa w niewielkim mieszkaniu

Decydując się na zakup psa, musimy wziąć pod uwagę nie tylko własne upodobania, ale przede wszystkim możliwości adaptacyjne naszego przyszłego pupilka. Pamiętać należy zwłaszcza o tym, że nie istnieje rasa uniwersalna. Każda ma jakieś ograniczenia i zalety. Są takie które będą się męczyć w zamkniętym blokowisku, ale są też takie, które świetnie się tam odnajdą. Pies miejski powinien być wytresowany tak by nie był agresywny, nie bał się innych psów, powinien również dobrze reagować na zgiełk.
Jeśli przeszkodą dla nas jest metraż, warto dobrze przemyśleć warunki jakie będą miały psy do mieszkania w bloku. Ważne jest także, aby pamiętać że bez względu na to jaką rasę wybierzemy, musimy poświęcić pieskowi dużo uwagi, czasu, troski i tresury. Nie powinien być dla nas spełnieniem kolejnej zachcianki.

 

Posiadanie psa niesie ze sobą szereg korzyści. Udowodniono, że opiekując się zwierzakiem, dbamy również o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne. Mamy wtedy lepsze samopoczucie, łatwiej radzimy sobie ze stresem, jesteśmy bardziej empatyczni. Natomiast gdy pies dorasta razem z dzieckiem, wspomaga rozwój społeczny i emocjonalny naszej pociechy, oraz rozwija jego wyobraźnie.